|
Část Bubenče na Praze 6 je menší, ale žijí v ní v 68 ulicích a cca 770 domech přibližně 2/3 bubenečských obyvatel. Významově splývá s Dejvicemi, dokonce do té míry, že jen malá Pražanů si uvědomuje, že téměř polovina toho, čemu říkají "Dejvice", leží v Bubenči, zatímco tradiční součásti Dejvic - Hanspaulka, Baba, Zlatnice, Bořislavka nebo Šárka jsou vnímány spíše jako samostatné čtvrti. Katastrální hranici mezi Dejvicemi a Bubenčem tvoří ulice Podbabská, Jugoslávských partyzánů, Vítězné náměstí, Dejvická, Jaselská a Pelléova. Vše, co leží od této hranice na východ, je Bubeneč.
V Bubenči má své sídlo řada známých institucí: bývalý Císařský mlýn, historická čistička odpadních vod (dnes Ekotechnické muzeum), řada známých vil (aspoň čtyři z nich patří do "top 10" pražských vil), ministerstvo obrany, Úřad městské části Praha 6, soud Prahy 6, "ruská čtvrť", divadlo Spejbla a Hurvínka, známý pěvecký sbor Bambini di Praga (i když na svých stránkách uvádí, zcela symptomaticky, Dejvice) a nespočet velvyslanectví a ambasád.
Bubeneč v Praze 7 má podobný osud. Holešovice poté, co se po roce 1850 spojily v jednu obec s obcí Bubny a poté, co v roce 1960 Bubny definitivně pohltily, pomalu zamlžují i existenci druhé, jižní části Bubenče. Celkem běžně, i v oficiálních materiálech, se např. setkáte s tím, že firma uvádí jako svou adresu Výstaviště v Praze 7 - Holešovicích. Katastrální hranici mezi Holešovicemi a Bubenčem tvoří ulice Milady Horákové a Kamenická, dále jde hranice po okraji Královské obory až k Výstavišti a odtud je až k železničnímu viaduktu hranicí ulice U Výstaviště. Vše, co leží od této hranice na sever, je Bubeneč. V této části Bubenče leží 24 ulic a přibližně 320 domů.
MČ Praha 7 Objednejte se on-line